Připravujeme pro vás


    18.ledna 2020 Košt pálenek a kysaného zelí.
    S degustací 4.1.2020.

Naši přátelé

    Mikulčice

    levne-lihne.cz
TOPlist

19. Košt pálenek a kysaného zelí

INFORMACE
Informace ke sběru vzorků ovocných pálenek a kysaného zelí


Zájemce:

si vyzvedne u členů pořadatele, pořádající organizace – Gurmáni Mikulčice z.s. Mikulčice 484, 696 19, či v KD Mikulčice 500, 696 19 , soutěžní láhev o objemu 0,33 litru , zátku a přihlašovací štítek. Po jejím naplnění a vypsání štítku s předepsanými údaji o : druhu pálenky, ( název ovoce z něhož destilát vznikl ) ročníku sklizně ovoce, lihovitosti, jména a adrese zasilatele vzorku, předá k soutěži tamtéž. Od pořadatele si přitom převezme za poskytnutý vzorek jako pozornost pamětní láhev z potiskem,

nebo
po tel. domluvě s pořadatelem přiveze osobně vzorek destilátu v přepravním obalu, pak v přítomnosti obou přelije, zazátkuje do soutěžní láhve, vyplní přihlašovací štítek a obdrží pamětní láhev,

nebo
zašle na adresu pořadatele v přepravním obalu ( nejlépe plastovém ) vzorek pálenky s přiloženým popisem. Pořadatel po obdržení zásilky vzorek přelije do soutěžní láhve, řádně zaeviduje a zařadí k odbornému, anonymnímu hodnocení a následně pak k veřejné ochutnávce návštěvníkům samotného koštu.

Podmínkou účasti je doručení vzorků pálenek nejpozději ke dni uzávěrky sběru vzorků. Zpravidla do začátku vánočních svátků.

Doručení, či zaslání vzorků kysaného zelí ve sklenici o objemu min. 0,7 litru, za protihodnotu volné vstupenky na košt, nejpozději v den konání koštu do 10:00 hod., na KD Mikulčice, či adrese pořadatele. K zelí je rovněž nutno doložit přihlašovací informace o jménu a adrese zasilatele (majitele) zelí, roku zakvašení, případně druhové upřesňění.

Výsledky budou zveřejněny na www.palenkymikulcice.cz po vyhlášení výsledků na koštu pálenek.

Vzorky pálenek se vybírají do 20. 12. 2019.Gurmáni z Mikulčic děkují předem všem za dodané vzorky pálenek a zelí.